Wiosenne mycie okien – o czym warto pamiętać?

Mycie okien dla wielu z nas nie jest najprzyjemniejszą czynnością. To jednak konieczność, jeżeli zależy nam na schludnym wyglądzie mieszkania bądź domu. Wiosna to także czas świąt i korzystania ciepłych promieni słonecznych – jest ich więcej niż zimą, a słońce zachodzi coraz później. Jak odpowiednio myć okna? O czym warto pamiętać? 

Klasyczne mycie okien

Jeżeli nie interesują nas żadne nowinki technologiczne – zapewne wybierzemy klasyczny sposób mycia okien. Może i jest on bardziej czasochłonny, ale zawsze skuteczny i niezawodny. Potrzebujemy jedynie miski z ciepłą wodą, zestawu ściereczek oraz detergentu, który wlejemy do wiaderka. Podczas mycia czyścimy nie tylko szyby i ramy, ale także parapety Częstochowa

Można także wybrać bardziej ekologiczne rozwiązanie, w którym zamiast detergentu użyjemy octu z wodą. Aby zniwelować nieprzyjemny zapach octu, wystarczy dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Podczas mycia, ocet stanie się niewyczuwalny i szybko wyparuje, natomiast na oknach nie będą widoczne nieestetyczne smugi. 

Aby ułatwić sobie mycie okien, dobrze jest zainwestować w specjalne ściereczki, które pozostawiają szyby perfekcyjnie czyste i bez zacieków czy smug. Kosztują niewiele, a można używać ich wielokrotnie. 

Urządzenie do mycia okien

Czy jest sposób, aby ten wiosenny obowiązek stał się znacznie przyjemniejszy? Czasami doskonałą pomocą jest myjka do okien, lub bardziej zaawansowana – myjka parowa do okien. W myciu mogą pomóc także inne akcesoria, dzięki którym czynność ta przestaje być czasochłonna. Do zestawu możemy dołączyć m.in. ściągaczkę, które pomoże pozbyć się nadmiaru wody.

Na czyste szyby patrzy się z przyjemnością, dlatego warto zadbać o ich idealny wygląd. Jeżeli możemy pozwolić sobie na większy wydatek – możemy kupić miniaturowego robota, który umyje okna za nas. To nowoczesne urządzenie wystarczy zainstalować na szybie okiennej i nie przejmować się niczym więcej. 

Więcej informacji o wysokiej jakości parapetach i oknach najdziesz na stronie: http://dwd.pl.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *