Wybieramy okno do sypialni – na co się zdecydować?

Wbrew pozorom zamontowanie odpowiedniego okna w sypialni ma ogromne znaczenie. W końcu to w tym pomieszczeniu śpimy i nabieramy energii na kolejny dzień, dlatego warto zadbać o dobre warunki. Czym się kierować podczas wyboru okna?

Okno a dostęp do światła

Jeśli kupiliśmy działkę, w związku z czym mamy realny wpływ na to, w którym miejscu pomieszczenia znajdzie się okno, to warto pamiętać, że musimy tutaj wziąć pod uwagę nasze przyzwyczajenia. W przypadku, gdy nie należymy do rannych ptaszków, okno powinno wychodzić na zachód lub północ – w ten sposób nigdy nie będziemy narzekać na ostre słońce.

W momencie, kiedy sypialnia została zaprojektowana bez naszej wiedzy, możemy jedynie zamontować w oknie rolety, które zablokują dostęp do naturalnego światła. W razie czego zawsze można zadbać o zakup odpowiedniego oświetlenia, dzięki czemu w pokoju będzie jasno bez względu na pogodę.

Wentylacja i tłumienie dźwięków przez okno

Żeby nasz sen rzeczywiście był wartościowy, trzeba koniecznie dbać o to, by pomieszczenie, w którym śpimy, było zawsze dobrze wywietrzone. Dlatego wpisując w wyszukiwarkę „okna Częstochowa”, zwróćmy uwagę na to, czy interesujący nas model pozwala nie tylko na pełne otwarcie, ale także na rozszczelnienie okna właśnie w celu zachowania odpowiedniej wentylacji.

Nie bez znaczenia jest również to, w jakiej okolicy mieszkamy. Gdy nasz dom jest położony blisko ulicy, przez co dociera do nas dużo hałasu, warto zainwestować w okna dźwiękoszczelne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wówczas rama musi być np. aluminiowa, ponieważ plastikowa nie wytrzyma ciężaru tłumiącej dźwięki szyby. Szeroki wybór można znaleźć na http://dwd.pl.

Wykończenie i akcesoria do okien

Oczywiście wstawienie właściwego okna w sypialni to nie wszystko. Dobrze też zadbać o wysokiej jakości wykończenie. Jeśli lubimy otaczać się roślinami bądź po prostu chętnie dekorujemy dom, dobrze zamontować wystarczająco szeroki parapet, który pomieści np. doniczki z kwiatami. Przydatne mogą się też okazać małe uchwyty pozwalające na powieszenie jakiejś ozdoby. Niezbędne jest także zamontowanie wytrzymałego karnisza.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *