Jak ocieplić piwnicę w starym domu?

Jeśli właśnie kupiłeś starszy dom lub po prostu odziedziczyłeś go po rodzicach i chcesz go przygotować pod ekologiczne ogrzewanie, konieczne będzie ocieplenie całego budynku, wraz z fundamentami. Często jednak z tego ostatniego rezygnujemy, ponieważ odkopywanie ziemi wokół fundamentów jest nie tylko kosztowne, ale można zastąpić to innymi rozwiązania. W tym artykule poradzimy, jak ocieplić piwnicę starego domu.

Od czego zacząć ocieplenie?

Przede wszystkim konieczne jest przygotowanie fundamentów pod ocieplenie. W pierwszej kolejności powinno się odkopać fundamenty budynku małymi odcinkami 1-1,5 m. Konieczne jednak do tego celu może być wynajęcie profesjonalnej ekipy budowlanej, ponieważ robiąc to samodzielnie, możemy uszkodzić statykę domu.

Do samego ocieplenia możemy użyć płyt hydrofobizowanych. Ten produkt jest wykonany z materiałów, które cechują się wysoką odpornością na wilgoć, dzięki czemu idealnie nadaje się do termoizolacji fundamentów oraz budynków.

Ile kosztuje ocieplenie piwnicy?

Jeśli podjęliśmy decyzję o ociepleniu fundamentów, na pewno zastanawiają nas szacunkowe koszty, jakie będziemy musieli ponieść. Przyjmuje się, że sam materiał to koszty w granicach 35 zł za 1 m², a sama robocizna, czyli wynajęcie ekipy docieplenia budynków Częstochowa jest w podobnej cenie jak materiały.

Warto wiedzieć, że jeżeli zależy nam jedynie na lekkiej izolacji piwnicy od wilgoci, ponieważ mamy w planach na przykład ocieplenie podłogi, warto zakupić styropian mniejszej grubości. Dzięki temu również sporo zaoszczędzimy na materiale.

Czy można ocieplić bez odkopywania fundamentów?

Generalne ocieplenie, o którym mowa powyżej często może generować wyższe koszty, niż przewidziano i jest bardziej skomplikowane oraz czasochłonne, dlatego warto zastanowić się nad inną formą izolacji. Nie wymaga ona odkopywania fundamentów. O czym mowa?

Na pewno każdy coś słyszał o wewnętrznym ocieplaniu mieszkania, czyli termoizolowaniu od środka. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku starszych budynków. Nie znamy dokładnej budowy, czy głębokości fundamentów, dlatego, by nie ryzykować, lepiej w takiej sytuacji zdecydować się na termoizolację od środka. Więcej informacji o termoizolacja Częstochowa https://termobud.com.pl/, znajdziesz pod tym linkiem.


Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *