W jakich dzielnicach Wrocławia można znaleźć mieszkanie z tarasem?

Mieszkanie z tarasem to marzenie wielu osób. Grill z rodziną, czytanie książki na hamaku czy mały basen dla dzieci to wspaniała wizja przyszłości, którą warto zrealizować. Zakup mieszkania z rynku wtórnego z tarasem jest całkiem trudny. Wśród ofert znajduje się zaledwie garstka propozycji. Sytuacja prezentuje się o wiele lepiej w nowo powstałych inwestycjach, w których każde mieszkanie wyposażone jest w taras, balkon albo ogród.

Wrocławskie dzielnice, w których można spełnić marzenie o tarasie

            Każdy, kto szuka mieszkania z tarasem we Wrocławiu może liczyć na wiele ofert z rynku wtórnego i pierwotnego. Szczególnie w przypadku nowych inwestycji pojawiają się propozycje mieszkań, które posiadają tak upragniony taras. Wśród wrocławskich dzielnic, gdzie występuje największe prawdopodobieństwo możliwości zakupienia nieruchomości spełniającej to kryterium są:

  • ulica Buforowa
  • ulica Małopanewska, Dorzecze Legnickiej
  • ulica Zakładowa, Promenady Wrocławskie
  • ulica Popowicka, Port Popowice.

            Dodatkowo lokalizacje te mają wiele zalet. Zapewniają bowiem świetny dostęp do komunikacji miejskiej, wiele terenów zielonych, która umożliwią wypoczynek i umilą rodzinne spacery. Okolica jest nie tylko estetyczna, ale i bezpieczna, a sąsiedztwo miłe. W najbliższej lokalizacji znajdują się liczne sklepy, przystanki autobusowe i i tramwajowe, a także szkoły i parki.

Dlaczego taras to korzystne rozwiązanie?

            Pierwszym kryterium jest stosunek ceny do możliwości. Tras jest większy niż balkon, przez co pozwala na więcej. Na tarasie zmieści się wypoczynek, możliwe jest ustawienie grilla, a nawet huśtawki, natomiast nie wymaga tyle pracy, co ogród. Pielęgnacja trawy, kwiatów i krzewów wymaga czasu i dodatkowych kosztów, co dla wielu nie jest zaletą, a wadą. Dodatkowo wnętrze mieszkania z tarasem jest bardziej przestronne i jasne – balustrada balkonu, o ile oczywiście nie jest szklana, zasłania światło, natomiast niczym nieograniczony taras zapewnia zapewnia doskonałe doświetlenie pomieszczeń.

Opinie: 1

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *